This post is also available in: English

Jak Vás mám kontaktovat?

Komunikujeme především pomocí mailu, případně osobně. Na stránce kontakt najdete všechny potřebné údaje. Je možné využít i náš kontaktní formulář, v případě problému použijte rovnou můj e-mail, který čtu několikrát denně. Pokud by se přesto stalo, že Vám nikdo neodpověděl, zkuste využít kontakt na mém druhém webu www.sciogena.eu konkrétně zde v sekci kontakt.

Je toto e-shop?

Jedná se o komunikační portál. Je to křižovatka pro komunikaci mezi sběrateli, kteří často nemají čas odpovídat na dotazy, nebo by své exponáty ani nezveřejnili, čímž by zájemci přišli o řadu zajímavých podnětů ke studiu. Také umožňujeme těm méně zkušeným, začátečníkům, aby nenaletěli na podvod a nekoupili si falešný meč, obraz a podobné. Více o celém projektu najdete v sekci “O nás”

Máte kamenný obchod, kde jsou meče k vidění?

Kamenný obchod nemáme, nejsme obchodníci. Meče jsou k vidění na nejrůznějších výstavách, případně v expozicích, nebo při speciálních příležitostech- srazech sběratelů Japonského meče Czech token-kai. Nemáme žádný sklad mečů a kvůli  prevenci kriminality ani nezveřejňujeme adresy majitelů.

Proč není nikde uvedena cena?

Tak znovu- nejsme obchod. Vše, co je na webu bylo, je nebo bude na prodej. Pokud máte o něco z toho zájem, dokážeme předmět dohledat a majiteli předat Vaši nabídku.

Kdo jste a proč Váš web vypadá zrovna takto?

Kdo jsme, to najdete v sekci “O nás”. Web je produktem mých znalostí webdesignu, jsem spíše nadšenec než profesionál a důraz kladu na obsah, co by potenciální studijní materiál pro podobné nadšence a zájemce.  Až se to naučím lépe, návštěvník tohoto webu bude první, kdo se to dozví! Proto jsou obrázky různé velikosti a kvality.

Proč je tak špatná / proměnlivá kvalita obrázků na webu?

Příčinou je bohužel to, že některé z nich ( většina z prodaných) byly vytvořeny v době, kdy jsem vůbec netušil, že bude nějaký web. Sloužily mi spíše místo poznámkového bloku.  Jindy se zas fotilo v prostředí čajovny- špatné osvětlení a nebo nedokonalou technikou. Nemám k dispozici ani profi fotoaparát, ani atelier. I tak si myslím, že fotky mohou být zdrojem poučení pro každého, kdo o něj stojí.

Je to jen koníček, nebo mi skutečně můžete opatřit i nějakou tu starožitnost?

Oboje je pravdou… Japonsko a vše okolo je pouze hobby, částečně životní styl.  Dokážeme zařídit vše, co je na webu psáno, již jsme to mnohokrát dělali pro naše přátele a z většiny lidí, co s námi mají zkušenost se později stali i naši přátelé. Víme, v jaké situaci je začátečník a jaké jsou nástrahy. Když někdo šetří pěkných pár let na to, aby si splnil svůj sen / udělal dobrou investici, je škoda kdyby měl naletět prvnímu podvodníkovi nabízejícímu předražené nebo falešné zboží.