This post is also available in: English

 

O sensei is doing the Rei to his sword

Jsme skupina sběratelů, působící jak v České republice, tak nárazově i v ostatních částech Evropy, v kontaktu se sběrateli z celého světa, včetně Japonska i USA. Nejčastěji položené otázky a odpovědi na ně najdete  v sekci nejčastější dotazy: F.A.Q

Myšlenka zaštítit naše aktivity pod tento web vznikla především proto, že japonský meč (katana, wakizashi nebo tanto obecně, někdy též jako Nihonto) je velmi módním zbožím. Tento celosvětový trend s sebou nese však jistá rizika. Zejména se jedná o masové rozšíření padělků z Číny nejen na českém trhu. Dále pak předražené zboží neodpovídající kvality, nepřítomnost doplňujících služeb či jejich obtížná dostupnost. Závažným problémem je malá informovanost širší sběratelské veřejnosti na nějaké vhodnější úrovni, což zpětně nahrává všem podvodníkům.

Každý sběratel jistě zažil okamžik, kdy se mu jeho sbírkový exponát najednou „okoukal“. Před časem se zdál být neuvěřitelný, plný nových fascinujících poznatků a dnes je to prostě „jen“ další exponát. V takový okamžik se hodí, když je zde možnost prodeje dalšímu zájemci, případně pořízení nového kousku.

Naším cílem je tedy poskytnout prostor pro inzerci pro sběratele Japonských originálních mečů. Ať už je předmětem Vašeho zájmu katana, wakizashi, tanto. V případě, že se zajímáte o koshirae, jako je Tsuba (Cuba, česky záštita), menuki, fuchi (fuči) a kashira (kašira), seppa a podobné, Vám rovněž budeme schopní nabídnout prostor pro inzerci Vašeho zájmu. V budoucnu bychom se rádi zaměřili i na svitkové obrazy a další umělecké předměty.

Ať už se jedná o nákup / prodej jako takový, případně odborné restaurování historických originálů, nebo dokonce [výroba] nových kusů tradičními metodami to vše lze poptat nebo nabídnout na tomto webu.

Dalším polem naší působnosti je takzvaný swordhunting. Zájemce nám sdělí své požadavky na daný předmět a my mu jej dohledáme, zajistíme možnost koupě a poskytneme asistenci v ověřování pravosti a posouzení požadované ceny.

Vzhledem k tomu, že valná většina sběratelů japonských starožitností není obeznámena s řečí ani písmem Země vycházejícího slunce, nabízíme možnost konzultace kulturních a historických souvislostí, překlad z Japonštiny a do Japonštiny a možnosti čtení autorských podpisů- Signatur.

 Dále  máte možnost  zanechat vlastní názory a komentáře, související s naší činností, zde na tomto webu.  Tím je dána možnost zpětné vazby Vám i nám. Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře. Jen se prosím nejdříve přesvědčte, že odpověď již není napsána na našem webu. V případě nedorozumění, využijte kontaktní formulář na komunikaci daného problému.

Závěrem jedno rčení: Pokud jste s námi nespokojení, řeknětě to nám. Pokud jste s námi spokojení, řekněte to svým přátelům .