This post is also available in: English

Předmětem Vašeho zájmu je sběratelství starožitností. Zejména Japonské meče a koshirae mívají často velmi dlouhou a pohnutou historii. Každý jeden kousek má svůj osobní příběh. Jeho součástí je i to jak s ním bylo zacházeno, kde byl skladován. To se často negativně projeví na jejich stavu- kondici.

Vznikají různé defekty, meče mají špatný polish, tsuba potřebuje lehce vyrovnat nebo opravit nějaký zdobný motiv. Tsuka je je třeba prasklá, saja se rozlepuje… možností je mnoho.

Je samozřejmostí, že v případě zájmu o meče jde především o čepel. Ale pěkná čepel ve funkčním koshirae, případně v nové shirasaye, to je snem snad každého zájemce. Cena samotné čepele roste, pokud je ve fukčním a pěkném koshirae- esteticky přiměřeném pro japonskou tradici.

Oproti tomu se však důrazně nedoporučuje do konstrukce meče, případně do koshirae jakkoli neodborně zasahovat! A aukce u nás i ve světě jsou plné lehce poškozených předmětů.

Z této složité situace Vám můžeme nabídnout cestu.

Na webu je umístěn kontaktní formulář ( sekce kontakt) , kterým se můžete obrátit  na vynikajícího řemeslníka, který dokáže odborně provést všechny myslitelné opravy koshirae, výroby nového a nebo vyrobit chybějící část koshirae tak, aby stylem a materiálem navazovala k původním součástem.

V případě zájmu bude nejlepší nás kontaktovat s přesný popisem a třeba i fotem či náčrtem požadované práce a my bychom dojednali pro Vás termín a cenu provedení.

Tento požadavek je dán tím, poptávka po opravách silně převyšuje časové možnosti lidí, kteří se jimi zabývají a proto je třeba tu poptávku filtrovat.