This post is also available in: English

V úvodu si prosím pečlivě přečtete tyto obecné podmínky naší spolupráce. Pokud se s námi rozhodnete dále spolupracovat, považujeme za závazný fakt, že souhlasíte plně se všemi podmínkami, které jsou zde uvedeny. Ať už se naše spolupráce bude týkat umožnění inzerce na webu, případně dalších možností:

Co můžete očekávat od nás:

Profesionální přístup ke každé jednotlivé činnosti ať už se jedná o inzerce- nákup/prodej,  poptávku po opravě nebo cokoli jiného. Považujeme za samozřejmost čestné a upřímné jednání na obou stranách. Pokud by se stalo, že o jeden konkrétní exponát, výrobek, obecně předmět, by mělo zájem více lidí najednou, rozhoduje pořadí. To je podmínka se kterou počítá každý inzerent.

Tedy přednost má ten, kdo projevil zájem jako první, ikdyby někdo jiný ,kdo se přihlásil až po něm, nabízel větší finanční obnos. Teprve když z nějakého vážného důvodu svůj zájem odřekne, přijde na řadu další.. a tak podobně.

Cena je cenou odhadní a je buď uvedena u daného zboží, v případě ostatních možností spolupráce bude utvořena po předchozí individuální dohodě mezi Vámi a druhou stranou.

Další podmínkou inzerce je obecná podmínka valné většiny inzerentů, totiž že nákup na splátky není možný, a dobírka bude umožněna jen po předchozí dohodě a jen osobám, se kterými již bude existovat pozitivní zpětná vazba.

Zaplacené zboží bude  majitelem na Vaši adresu odesláno do 36ti hodin po doručení platby-pokud se nehodnete jinak.

Zakoupené exponáty lze zaslat kamkoli to umožňuje česká pošta, případně DHL nebo PPL.

Poštovné, balné a pojistné bude připočteno a konečná cena sdělena zájemci ještě před odesláním, v rámci Vaší domluvy s majitelem.

Reklamace. Každý má možnost projevit svou nespokojenost s požadavkem vrácení peněz ( bez poplatků za poštovné) do 48 hodin po převzetí zásilky na poště. Každý inzerent- majitel předmětu- musí souhlasit s touto podmínkou.

Konkrétní podmínky nápravy budou domluveny v každém případě zvlášť. To se týká vrácení peněz, případně výměny -s doplatkem nebo bez – za jiný předmět.

Obecný postup bude ten, že meč bude odeslán zpět a po tom Vám budou navráceny  peníze. Reklamovaný meč nesmí být poškozený, silně znečištěný a ani jinak znehodnocený. Doklady patřící k meči musí být nepoškozené a vráceny v původním stavu spolu s mečem, nebo jiným exponátem s doklady. Je jasné, že reklamovaná čepel musí být ta samá, jaká byla koupena a ne žádná jiná, sebevíc podobná.

Pokud bude předmětem Vašeho zájmu swordhunting, račte si prosím pečlivě přečíst vše o této činnosti v příslušném textu na tomto webu.

Musíme trvat na tom, aby každý pečlivě zvážil, zda má opravdu o danou věc závazný zájem. Jistě, je možné se na cokoliv zeptat nezávazně a my spolu s majitelem Vám rádi poradíme, bude li to v našich silách. Mezi samuraji platilo, že dané slovo je svaté a my se touto zásadou budeme řídit i v naší komunikaci. Kdo poruší tento úzus, dostane se na černou listinu. To v praxi bude znamenat, že my-tento web jakož i spřátelené weby a sběratelé a řemeslníci budou vědět, že ten určitý člověk je nespolehlivý. ..

Přestože se zde operuje se slovem obchod nákup a prodej, nejsme komerčním subjektem. Veškeré naše aktivity souvisejí s potřebami sběratelů- přátel , jak je uvedeno v sekci „o nás“. Rovněž tak i nabízené meče(link na galerii) pocházejí ze sbírek soukromých majitelů, kteří se uvolí k jejich prodeji. A využijí možnosti inzerce na našem webu.

Protože veškerou tuto aktivitu provozujeme vedle běžného zaměstnání, bude existovat jistá prodleva v reakcích na e-maily. Pokud bude prodleva delší jak dva dny, něco je špatně a využijte prosím alternativní možnosti jako nás kontaktovat, než webový formulář.

Provedení platby:

Platbu je možné poukázat přímo na účet inzerujícího, nebo provést osobně.  Rozhodně  vždy platí, že jakémukoli převodu peněz musí přecházet domluva mezi Vámi na straně jedné a majitelem nebo námi jako jeho zástupci na straně druhé.

Je možné také zaplatit až osobně, při převzetí. Obecně je možné osobní převzetí po předchozí domluvě na území Prahy, po zaplacení cestovních výloh a domluvě je možné i v jiných městech.

Tato možnost se týká zejména i finančně náročnějších exponátů.